PETSLAND blog


Krótko o PETSLAND i gryzoniach

Dalej!
Nasze gryzonie znały EKOzgryzaki już od kilku lat zanim te zyskały obecną nazwę i opakowanie

Krótko o PETSLAND i gryzoniach

Zacznijmy naukowo i encyklopedycznie :)
Gryzoń, gryzonie

(Rodentia, od łacińskiego rodere, obgryzać) – rząd ssaków, charakteryzujący się pojedynczą parą ciągle wzrastających siekaczy zarówno w szczęce, jak i w żuchwie. (wikipedia)

Już geneza nazwy rzędu porządkującego gatunki znacząco określa predysponowanie tych stworzeń, zazwyczaj miłych, towarzyskich i zazwyczaj - bardzo ruchliwych.

 

Nasze gryzonie – maluchy z misją
Zajmujemy się gryzoniami od wielu lat. Obserwujemy je i staramy się odpowiadać na ich potrzeby. Jesteśmy dumni, że wszystkie maluchy znajdujące się pod naszą opieką żyją bez chorób, zwyrodnień i kontuzji, są kontaktowe i pogodne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to spory sukces ale wiemy też, że nie jest to przypadek. Zawsze staramy się, aby nasi podopieczni mieli warunki maksymalnie zbliżone do tych, w których żyją na wolności dlatego w klatce mają stały dostęp do ruchomych konarów, te gałęzie - gwarantują im ruch i utrzymują w sprawności. Ponadto zapewniamy naszym malcom zajęcia dające im poczucie dokonywania zmian w ich otoczeniu – nasi podopieczni mogą sami meblować swoje lokum, my dostarczamy im dziuple, gałązki i inne drewniane akcesoria, które zajmują je przez cały dzień, stosujemy również zróżnicowaną dietę.

Nasze gryzonie znały EKOzgryzaki już od kilku lat, zanim te zyskały obecną nazwę i opakowanie

Posiadamy bogatą wiedzę, spore doświadczenie i mnóstwo obserwacji. Przez lata opracowaliśmy wiele różnych rozwiązań, które sprawdziły się dając efekt – wymarzony dla każdego świadomego opiekuna zwierząt – nasze maluchy są pogodne, zdrowe i bardzo kontaktowe.

Stosowane przez nas usprawnienia i rozwiązania doceniły nie tylko nasze gryzonie ale też podopieczni zaprzyjaźnionych hodowców. Po ich gorących namowach doszliśmy do wniosku, że warto część autorskich propozycji pokazać też innym opiekunom gryzoni.

Zanim na początku 2018 roku pokazaliśmy pierwszy produkt – EKOzgryzak, musieliśmy się przygotować do jego produkcji na większą skalę niż dotychczas. Przygotowanie produktu na skalę większą niż tylko na potrzeby własne okazało się trudniejsze niż się pierwotnie wydawało. Zmusiło nas do sporych inwestycji - tych przewidzianych i tych pojawiających się w trakcie, czyli zupełnie nieprzewidzianych... Jednak najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne okazało się opracowanie technologii, ponieważ drewno to trudny materiał. Wiele razy musieliśmy zmieniać obraną koncepcję i szukać innego sposobu. Cel jaki nam przyświecał to czystość procesu produkcji; aby drewno nie miało kontaktu z żadnymi substancjami chemicznymi, żadnymi smarami, olejami, klejami lub ich oparami. Dlaczego postawiliśmy sobie takie wymagania? Aby nie szkodzić i dać gryzoniom produkt zbliżony do tego, jaki znalazłyby same w środowisku naturalnym.

Opracowujemy kolejne produkty, pracujemy nad nimi równolegle. Część już jest w fazie prototypu, a część na poziomie projektu, są też kolejne szkice i notatki :). Mamy sporo pomysłów i wstępnych projektów na kolejne EKO produkty dla gryzoni, a także dla innych zwierzaków.
Pod marką PETSLAND wkrótce pojawią się kolejne produkty ;)

Pozostańmy w kontakcie!


Nasunęło Ci się jakieś pytanie? Chcesz podjąć współpracę?
Skontaktuj się z nami!


Materiały do pobraniaProjekt i wykonanie: sim-studio.eu